Menuet z Pogrzebaczem

Groch 04

W roku 2024 będziemy obchodzić 90-tą rocznicę urodzin Stanisława Grochowiaka. We wczesnym okresie mojej artystycznej działalności napisałem kilkanaście utworów do jego wierszy. Nie zostały one nigdy profesjonalnie zarejestrowane. Biorąc pod uwagę kurczące się z każdym rokiem moje wykonawcze możliwości, bardzo pragnę zachować w formie płyty ten rodzaj przygody z poezją ww. poety.
Projekt zakłada rejestrację kilku wierszy do mojej muzyki, z akompaniamentem profesjonalnych muzyków (m.in. sekcja smyczkowa), produkcję płyty (miks, mastering, okładka, tłoczenie) i jej promocję.
Dodam, że w latach osiemdziesiątych wykonania m.in. „Don Kichota”, „Menueta”, czy „Tramwaju Wszystkich Świętych” pozwoliły mi sięgnąć po laury choćby olsztyńskich „Spotkań Zamkowych”, a niezrównany interpretator wierszy Stanisława Grochowiaka – Jerzy Dębina stwierdził, że „Andryszczyk powinien dostać w tym kraju wyłączność na śpiewanie jego wierszy”.
Do projektu dołączyła Kasia Waraksa – nietuzinkowa graficzka, czująca doskonale klimat tej poezji i to jej dzieła ozdobią płytę.

Obecnie szukamy źródeł finansowania tego pomysłu. Każda kwota przybliży nas do osiągnięcia zakładanego celu. Mamy nadzieję, że uda się zainteresować tym projektem jakieś instytucje, fundacje, stowarzyszenia, osoby prywatne – bo uciekanie się do społecznej „zrzutki” traktujemy jako ostateczną ostateczność.

Zamieszczamy pierwszy zarejestrowany utwór pt. „Menuet” – niechaj to demo przybliży kształt realizowanych nagrań, a może i skłoni do ich czynnego wsparcia.


Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

Adam Andryszczyk

6 stycznia 2024
W nagraniach weźmie udział: Adam Andryszczyk (śpiew, gitara i inne instrumenty strunowe), Robert Bielak (skrzypce i inne instrumenty smyczkowe), Radosław Dąbrowski (akordeon). Do niektórych nagrań zaprosiliśmy Pawła „Kadłuba” Stankiewicza (gitara), Michała Dregera (trąbka i inne instrumenty dęte), Joannę Dreger (flet), Antoniego Waraksę (gitara).
Lista gości nie jest zamknięta.

5 lutego 2024
Waldemar Makara (Shadok) zaanimował grafikę Kasi Waraksy do „Menueta” Stanisława Grochowiaka. Efekty do obejrzenia na zamieszczonym wyżej demo.

21 lutego 2024
Podpisałem umowę licencyjną na wykorzystanie wierszy Stanisława Grochowiaka na naszej płycie.
Wielkie podziękowania Oldze i Piotrowi Grochowiakom, oraz Dariuszowi Kawie z Instytutu Książki w Krakowie.

14 marca 2024
Robert Bielak nagrał partie skrzypiec, Radosław Dąbrowski nagrał akordeony, zaproszeni goście (Joanna Dreger, Antoni Waraksa, Paweł Stankiewicz) również nagrali już swoje partie.
Pracujemy nad „niskimi częstotliwościami”. Przed nami jeszcze partie wokalne. Praca mozolnie – ale posuwa się naprzód. Trzymajcie kciuki…

4 kwietnia 2024
No i na obiecankach się skończyło… Zakładamy zrzutkę, by uzbierać na wydanie płyty… Ludzi dobrej woli zapraszamy na stronę: https://zrzutka.pl/ytkatv

18 kwietnia 2024
Na płycie znajdą się też wiersze Stanisława Grochowiaka czytane (recytowane) przez Jerzego Dębinę i Antoniego Murackiego!

4 maja 2024
Kasia Waraksa zilustrowała wiersze, które znajdą się na płycie. Poniżej zamieszczamy jedną z nich – do wiersza Franz Kafka. Cudo!

Fk 1

31 maja 2024
Już są! Co prawda same krążki CD, ale jakże piękne i prawdziwe. Czekamy jeszcze na opakowania. Drukarnia obiecała, że do połowy czerwca będzie komplet!

Plytka

18 czerwca 2024
Mamy kompletną płytę! Dzięki Wam, Drodzy Przyjaciele, udało się zrealizować ten pomysł! Pięknie wydany i zilustrowany krążek, od jutra będzie trafiać pod strzechy.
Jesteśmy ogromnie ciekawi Waszych opinii – wszak jesteście udziałowcami!

Jest

RSS
subskrybuj