Galeria Sowa – Olsztyn

Cropped Gsow 07.jpg

Po blisko trzydziestu latach wróciłem na „stare śmieci”, czyli do Olsztyna, gdzie studiowałem w drugiej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku…
Galeria „Sowa” mieści się u podnóża olsztyńskiego zamku, gdzie debiutowałem na „Spotkaniach Zamkowych”, więc było nostalgicznie i symbolicznie.
Na nasz koncert przyszli nie tylko starzy znajomi – a i tak wspomnieniom nie było końca. Była to okazja do przywołania zdarzeń i postaci związanych z nieistniejącą już Wyższą Szkołą Pedagogiczną, klubem „Docent” i wieloma postaciami nie tylko kultury studenckiej. Plan koncertu i „rozpiska”, jak zwykle w takich sytuacjach, zmieniały się w zależności od sytuacji. Była to okazja do wykonania kilku piosenek, zazwyczaj nie granych na moich recitalach – choćby „Wigilijne Bajdy”, do których słowa napisał obecny na widowni Wiesław Brzozowski. Zagraliśmy też (pożyczone z repertuaru Krysi Możejko) ówczesne hity naszego akademika, czyli „Dworcowego Bezdomnego” i „Kołyskę”.
Niespodzianką był wspólny występ z Martą Andrzejczyk, która (jak w czasach świetności „Sceny Babel”) rewelacyjnie wykonała piosenkę „Deszcz”.
Koncert skończył się grubo po wyznaczonym czasie, bo ten, na czas koncertu się zatrzymał…

1 thought on “Galeria Sowa – Olsztyn

  1. Niuniek
    Niuniek says:

    Adaśko! To była uczta dla naszych uszu i serc. Tych miejsc i ludzi czasem już nie ma, ale dobrze że jesteś Ty! Nie odpuszczę następnej okazji do wspólnego pośpiewania!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RSS
subskrybuj